Zeszyty Komiksowe nr 33 Animal studies
Fundacja Instytut Kultury Popularnej
Wysyłka:
1 - 3 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena
Nasza cena
14,75 PLN
Oszczędzasz 26%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 14,32 zł
Spojrzenie na zwierzęta (w tym sposób ich ukazywania), ale i nie-ludzka perspektywa w komiksie wydają się niesłychanie istotne. Animalizacja jest zabiegiem, który w komiksie występuje częściej niż w innych mediach. To rozumienie ?zwierzęcości? podlega licznym uwarunkowaniom, jak czas i miejsce powstania dzieła, ale też podporządkowanie regułom rządzącym komiksowym gatunkiem. W ramach animal studies możemy analizować zarówno sposób przedstawiania zwierząt dawno już wymarłych, ich występowanie w komiksach superbohaterskich, jak i ich funkcjonalne wykorzystanie w komiksach dla dzieci.
Różnorodność funkcji kryjących się za zwierzęcymi bohaterami wynika oczywiście także z perspektywy autora/autorki komiksu, co w tym numerze potwierdzają analizy ?zezwierzęcenia? w komiksach Krzysztofa ?Prosiaka? Owedyka i Alana Moore?a, uzupełnione wywiadami z Bereniką Kołomycką, Gosią Kulik, Piotrem Nowackim i Tomaszem Samojlikiem.
I ten numer nie byłby kompletny, gdyby zabrakło w nim, tak licznych tym razem, komiksów i ilustracji oraz garści recenzji, a także ? co staje się powoli tradycją ? artykułu odkrywającego przed polskimi czytelnikami kolejny wycinek komiksowej historii naszych południowych sąsiadów.
Szczegóły
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Fundacja Instytut Kultury Popularnej
ISBN: 9771733300033
Języki: polski
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 160
Oprawa: Miękka
Recenzje
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Zeszyty Komiksowe nr 22 Komiks - teoria
Fundacja Instytut Kultury Popularnej
Kraina Lodu: Droga do domu
Egmont
Zeszyty Komiksowe nr 30 Folklor w komiksie
Fundacja Instytut Kultury Popularnej
Zeszyty komiksowe. Nr 29. Superkobiety
Fundacja Instytut Kultury Popularnej
Powrót do Edenu
Kultura gniewu