Tragedia narodu. Rewolucja rosyjska 1891-1924
Wielka Litera
Wysyłka:
Dzisiaj
Sugerowana cena
Nasza cena
82,93 PLN
Oszczędzasz 31%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 73,14 zł
Najlepsza książka o rewolucji rosyjskiej, jaką napisano!
Orlando Figes jak nikt inny zna historię Rosji – ta książka jest tego dowodem. Tragedia narodu prezentuje panoramę wydarzeń, które doprowadziły do upadku caratu i powstania sowieckiego państwa. Autor napisał to monumentalne dzieło w oparciu o własne badania źródłowe. Pozwoliło mu to stworzyć oryginalną i nietuzinkową perspektywę , którą – jako wybitny historyk i znakomity pisarz – fascynująco i z zaangażowaniem prezentuje na kartach książki.
Figes nie tylko błyskotliwie analizuje skomplikowane polityczne procesy, ale też odważnie sięga po szczegół. Roztacza przed nami obraz imperialnego społeczeństwa, ale nie stroni od anegdot i humoru. Potrafi wczuć się w życiowe dylematy oraz opisać losy zarówno wielkich tego świata, jak i maluczkich, którzy w imię rewolucji poniosą najwyższe ofiary.
W Tragedii narodu jest wszystko: dworski przepych, zapach petersburskiej ulicy, nędza chłopskiego obejścia i koloryt rewolucyjnej bohemy. Śledząc przebieg okrutnych historycznych procesów, w zbliżeniu poznajemy również dramaty poszczególnych jednostek porwanych przez siły historii. Dla tej książki hasło: „Obowiązkowa lektura dla wszystkich!” nie jest pustym sloganem.
Tragedię narodu nagradzano zarówno za jej walory historyczne (Wolfson History Prize, Longman-History Today Book of the Year Award), jak i za jej literacką jakość (WH Smith Literary Award).
Szczegóły
Autor: Orlando Figes
Wydawnictwo: Wielka Litera
ISBN: 9788380328563
Tytuł oryginału: A People's Tragedy. Russian revolution 1891-1924
Tłumacz: Hrycak Beata
Języki: polski
Rok wydania: 2023
Ilość stron: 928
Format: 15.0 x 22.8 cm
Oprawa: Twarda
Recenzje
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
PRL Kartki z kalendarza
Harde
Drapieżny ród Piastów
Literackie
Genialna przyjaciółka
Sonia Draga
Szepty
Życie w stalinowskiej Rosji
Życie w stalinowskiej Rosji
Wielka Litera