Archiprzewodnik po Europie
Pascal
Wysyłka:
Pojutrze (poniedziałek 2024-11-04)
Sugerowana cena
Nasza cena
80,08 PLN
Oszczędzasz 34%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 71,62 zł
Wędrówka przez najbardziej odważne budynki europejskie ostatnich kilku dekad.
Hala targowa w Rotterdamie, nad którą okrakiem stanął blok mieszkalny. Duńskie Muzeum Morskie zbudowane pod ziemią niczym scenografia z filmu science fiction. Drewniana kapliczka w Alpach będąca duchową esencją architektury. Uczelnia w Katowicach, która jest hołdem dla śląskich familoków.
To tylko kilka europejskich obiektów, które architekt Robert Konieczny i krytyk architektury Tomasz Malkowski uznali za warte zobaczenia. Każdemu obiektowi towarzyszy żywa dyskusja autorów. Dwie, czasami skrajnie odmienne opinie pozostawiają czytelnikowi miejsce na wyrobienie własnego zdania.
Robert Konieczny – uznany architekt, założyciel pracowni KWK Promes w Katowicach. Autor wielu wybitnych budynków zdobywających najważniejsze nagrody na świecie, w tym domu Arki w Brennej (tytuł najlepszego domu na świecie w konkursie Wallpaper Design Awards w 2017 r.), Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie (najlepszy budynek na świecie na World Architecture Festival 2016, ex aequo I nagroda w konkursie European Prize for Urban Public Space w 2016 r.). Członek prestiżowej Francuskiej Akademii Architektury.
Tomasz Malkowski – krytyk architektury i publicysta, pracował dla „Gazety Wyborczej”, „Architektury-murator”, współtworzył magazyn „ARCH”. Autor wielu artykułów i scenariuszy związanych z architekturą i historią architektury.
Szczegóły
Autor: Robert Konieczny, Malkowski Tomasz
Wydawnictwo: Pascal
Kod paskowy: 9788383172224
ISBN: 978-83-8317-222-4
Rok wydania: 2023
Ilość stron: 432
Format: 200 x 260 mm
Oprawa: twarda
Recenzje
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Przyroda polska
SBM
Europa. Rozprawa historyka z historią
Znak Horyzont
Rausz. Niemcy między wojnami
Poznańskie
Sensacyjne życie ptaków
Poznańskie
Cywilizacja Słowian
Poznańskie
Cristiano Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce
SQN - Sine Qua Non