Poradniki myśliwskie Drapieżniki i zwierzyna gruba Zwierzyna drobna Ptactwo łowne
Pakiet

Bellona
Poradniki myśliwskie Drapieżniki i zwierzyna gruba Zwierzyna drobna Ptactwo łowne
Wysyłka:
Niedostępna
Sugerowana cena
49,00 PLN
Nasza cena
31,56 PLN
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 0,00 zł

Pakiet trzech książek: "Poradnik myśliwski Drapieżniki i zwierzyna gruba", "Poradnik myśliwski Zwierzyna drobna", "Poradnik myśliwski Ptactwo łowne".
"Poradnik myśliwski. Drapieżniki i zwierzyna gruba": Środowisko myśliwych dzieli się na zwolenników polowania na różne gatunki zwierzyny. Są zwolennicy polowania na ptactwo łowne, pasjonaci łowów na drapieżniki i zwierzynę drobną, czy wreszcie na zwierzynę grubą. Termin zwierzyna obejmuje zwierzęta dziko żyjące na wolności i uznane przez ustawę za gatunki łowne, czyli mające okresy ochronne i okresy dozwolonych polowań. Książka jest kompendium niezbędnej wiedzy potrzebnej myśliwemu, który poluje na określone gatunki zwierzyny zawiera opis gatunków zwierzyny należącej do danej grupy, ich biologię, zwyczaje itp. Uwzględnione są również gatunki, na które polowano jeszcze niedawno. Zasadniczą uwagę poświęcono sposobom polowania na wymienione grupy gatunków.
"Poradnik myśliwski. Zwierzyna drobna": Poradnik myśliwego zatytułowany Zwierzyna drobna przedstawia zwierzęta łowne a konkretnie ssaki należące do grupy umownie zwanej zwierzyna drobną. Jest to podział łowiecki i obejmuje wszystkie zwierzęta łowne należące do drapieżników (lis, jenot, borsuk, kuna leśna i domowa, norka amerykańska, tchórz zwyczajny, szop pracz) oraz trzy inne gatunki: piżmak, zając szarak i dziki królik. Zwierzyna to różne gatunki ssaków i ptaków znajdujące się na aktualnej liście zwierząt łownych, czyli takie na które można w określonych okresach i po spełnieniu określonych warunków polować. Pojęcie dzikie zwierzęta jest szersze i obejmuje wszystkie ssaki i ptaki żyjące w stanie wolnym.
Do zwierzyny zalicza się obecnie w Polsce 31 gatunków zwierząt dziko żyjących. Poszczególne gatunki zwierzyny można podzielić na trzy podstawowe grupy ze względu na masę ciała i znaczenie łowieckie: zwierzynę grubą, zwierzynę drobną ssaki i ptactwo łowne. W podziale tym jest także miejsce dla indywidualnych specjalności myśliwych i zamiłowania do łowów na określone gatunki zwierzyny.
"Poradnik myśliwski Ptactwo łowne": Książka przeznaczona jest nie tylko dla myśliwych. Opisując ptactwo łowne przypomina każdemu myśliwemu, w szczególności jednak przyszłym łowcom, podstawowe wiadomości o tych ptakach, czyli o gatunkach, na które można i wolno jeszcze polować w Polsce. Niestety pozostało ich już niewiele i łatwo je wszystkie wymienić: bażant, kuropatwa, jarząbek, dzikie gęsi (gęś gęgawa, gęś zbożowa, gęś białoczelna), dzikie kaczki (krzyżówka, cyraneczka, głowienka, czernica), gołąb grzywacz, słonka, łyska. Znaczenie łowieckie mają praktycznie tylko bażanty, kaczki krzyżówki i kuropatwy.
Pozostałe ptaki w niewielkim stopniu stanowią obiekt polowania, ale urozmaicają przynajmniej łowieckie pasje, nawet jeśli bardzo rzadko się na nie poluje. Ptactwo łowne to tylko niektóre i bardzo nieliczne gatunki ptaków dziko żyjących, na które w określonym prawem czasie wolno polować. Tradycyjnie ptaki te zawsze stanowiły pokaźną grupę wśród wszystkich gatunków zwierzyny, a dawniej zaliczano do nich m.in. następujące gatunki: drop, głuszec, cietrzew, kwiczoł, bekas, kszyk, bekasik, derkacz, batalion oraz kilka gatunków dzikich kaczek i gęsi.


Szczegóły

  • Rok wydania: 2012
  • Format: 14.5x21.0cm
  • Oprawa: Twarda
  • Tytuł: Poradniki myśliwskie Drapieżniki i zwierzyna gruba Zwierzyna drobna Ptactwo łowne
    Podtytuł: Pakiet
    Autor: Szczepocki Jan
    Wydawnictwo: Bellona
    ISBN: 9788311122543
    Języki: polski
    Rok wydania: 2012
    Ilość stron: 641
    Format: 14.5x21.0cm
    Oprawa: Twarda
    Waga: 0.932 kg

    Recenzje