Autorytaryzm a brzytwa Ockhama
Scholar
Wysyłka:
Niedostępna
Sugerowana cena
Nasza cena
31,45 PLN
Oszczędzasz 22%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 0,00 zł
Recenzowana praca jest rzadko dziś spotykaną wielostronną, krytyczną monografią jednego z najważniejszych konstruktów teoretycznych z zakresu nauk społecznych. () Należy mieć nadzieję, że wśród uważnych czytelników wywoła dyskusję przekraczającą ramy nauk społecznych, w tle całej pracy pojawia się bowiem trafna choć nie całkiem przyjemna dla naukowców konstatacja, że przywiązanie do własnych hipotez i do autorytetów bywa silniejsze niż rzetelna weryfikacja empiryczna owych hipotez.
prof. dr hab. Krystyna Skarżyńska
Książka jest wyrazem imponującego zamysłu autora dokonania wiwisekcji pojęcia autorytaryzmu (). Celem, a może po prostu konsekwencją tej wiwisekcji jest dotarcie do istoty pojęcia, rozebranie go na części składowe, a w rezultacie odarcie z negatywnej wartościowości, ulokowanie w szerszym kontekście społeczno-politycznym, a także identyfikacja głębszego ideologicznego tła popularności tego pojęcia w psychologii. () Ogółem dzieło świadczy o ogromnej kompetencji teoretycznej i metodologicznej Autora. Jest to z pewnością najbardziej obszerna praca dotycząca autorytaryzmu, jaka powstała w polskiej psychologii.
prof. dr hab. Maria Lewicka
Piotr Radkiewicz, doktor psychologii, adiunkt w Instytucie Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego i w Instytucie Psychologii PAN. Prowadzi badania z zakresu: psychologii społecznej, psychologii politycznej i makropsychologii. Autor kilkudziesięciu artykułów opublikowanych w polskich i zagranicznych monografiach i czasopismach naukowych. Wraz z Renatą Siemieńską jest redaktorem naukowym monografii Społeczeństwo w czasach zmiany (2009).
Szczegóły
Autor: Piotr Radkiewicz
Wydawnictwo: Scholar
ISBN: 9788373835863
Język oryginału: polski
Języki: polski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 274
Format: 17.1x24.0
Oprawa: Miękka
Waga: 0.45 kg
Recenzje
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Anoreksja i bulimia psychiczna. Rozumienie i leczenie zaburzeń odżywiania się
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Terapia rodzin a perspektywa feministyczna
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Psychologia społeczna 3/2012
Scholar
Niewolnice władzy
Muza
Kultura, ciało, (nie)jedzenie. Terapia. Perspektywa narracyjno-konstrukcjonistyczna w zaburzeniach odżywiania
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego