Proces negocjacji w sprawie pracy. Aspekty psychospołeczne i organizacyjne
Książka poświęcona jest problematyce indywidualnych negocjacji w sprawie pracy, które stają się trwałym elementem konkurencyjnego rynku pracy. Autorka prezentuje nowatorskie, interdyscyplinarne ujęcie tego zagadnienia. Łącząc wiedzę z zakresu różnych dyscyplin naukowych, ukazuje, jak wiele różnorodnych czynników składa się na sukces organizacji i kandydata do pracy. Przedstawione w książce badania empiryczne służą analizie procesu negocjacji w sprawie pracy z perspektywy zarówno pracodawców, jak i pracobiorców oraz weryfikacji założeń dotyczących autorskiego modelu ich przebiegu.
„Książka Elżbiety Kowalczyk podejmuje ciekawą i ważną problematykę, ponieważ dotyczy pracy jako środka wymiany pomiędzy pracodawcą i pracobiorcą, a za jej pomocą strony osiągają cele indywidualne oraz wspólne. ... Jest to problematyka rzadko poruszana w literaturze i badaniach, tak więc recenzowana praca stanowi wkład w rozwój nauki. ... obecnie możemy spodziewać się powszechności procesu negocjowania przy nawiązywaniu współpracy pomiędzy pracodawcą a pracobiorcą. Praca w sposób nowatorski porusza ten ważny problem".
z recenzji prof. dr hab. Barbary Kożusznik
„Proces negocjacji jest zwykle postrzegany z pozycji stron prowadzących rozmowy i dotkniętych konfliktem interesów. Rzadziej zwraca się uwagę na sferę ... zewnętrznych uwarunkowań ekonomicznych i społecznych, które stanowią tło prowadzonych negocjacji, a zwłaszcza gdy dotyczą one starań o pracę. ... Ten sposób spojrzenia na negocjacje, który zaprezentowała Autorka, ma nowatorski charakter i zapewnia większą adekwatność i trafność decyzji o przyjęciu do pracy".
Szczegóły
Autor: Kowalczyk E. (redakcja)
Wydawnictwo: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
ISBN: 9788374175531
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 388
Oprawa: broszura