ROLA POLSKIEJ NAUKI WE WZROŚCIE INNOWACYJNOŚCI GOSPODARKI (dodruk na życzenie)
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
Wysyłka:
Niedostępna
Sugerowana cena
Nasza cena
4,83 PLN
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 0,00 zł
Propozycje w zakresie rozwoju innowacyjności powinny być formułowane przez różne środowiska, a więc zarówno przez przedstawicieli biznesu małego i dużego wraz z jego otoczeniem, jak również przez środowisko naukowe, które powinno wykazać dużą elastyczność w dostosowywaniu się do warunków konkurencyjnych funkcjonowania nauki, co wkrótce okaże się faktem w Polsce.
Sygnalizowane kwestie wymagają więc przyspieszonego uaktywnienia się różnych środowisk zarówno poprzez konstruktywne dyskusje, jak i wynikające z nich konkretne przedsięwzięcia. Dyskusja nad problemem innowacyjności nie może być obca środowisku ekonomistów, więc została podjęta w Polskim Towarzystwie Ekonomicznym oraz w środowisku skupionym wokół Towarzystwa. Jednym z owoców tej dyskusji jest zorganizowanie konferencji pt. Rola polskiej nauki we wzroście innowacyjności gospodarki oraz zebranie wniosków i postulatów z niej wynikających w publikacji książkowej. Celem konferencji, zorganizowanej przez Radę Naukową Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego wraz z Katedrą Ekonomii Instytutu Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest gruntowna analiza egzogennych i endogennych czynników warunkujących rozwój polskiego systemu innowacji w związku z wyzwaniami wynikającymi z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz wymogami realizacji Strategii Lizbońskiej jako podstawowego kierunku przemian, umożliwiających osiągnięcie przez UE konkurencyjnej pozycji na rynku globalnym. Wzrost roli nauki, edukacji i innowacji we wzroście gospodarczym to czynniki determinujące priorytety strategii wzrostu gospodarczego w UE, szczególnie eksponowane w okresie prezydencji włoskiej, ale i z równie znaczącym zaangażowaniem podczas prezydencji irlandzkiej.
Jednym z zamierzeń konferencji było wyraźne zaakcentowanie roli przeobrażającego się sektora przedsiębiorstw podejmujących ryzykowne przedsięwzięcia innowacyjne, inicjatywy polegające na tworzeniu kreatywnego kapitału ludzkiego czy zarządzania wiedzą i innowacjami. Jeśli takie inicjatywy są już podejmowane w praktyce, a polscy innowatorzy kierują się znaną w świecie zasadą „będziesz innowacyjny lub umrzesz" (wypadniesz
z rynku), można założyć, że w Polsce rozpoczyna się okres porządkowania i spinania zrębów Narodowego Systemu Innowacji bez względu na to, gdzie są umiejscowione i skąd pochodzą determinanty decyzyjne.
Książki z opcji dodruk na życzenie są ujednolicone pod względem wykonania:
- okładka kolorowa wydrukowana na kartonie 250 g/m,
- środek czarno-biały, drukowany na papierze offsetowym 80 g/m,
- oprawa miękka klejona.
Szczegóły
Autor: Okoń-Horodyńska Ewa
Wydawnictwo: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
Kod paskowy: 8388700049
ISBN: 83-88700-04-9
Rok wydania: 2004
Ilość stron: 261
Format: 170 x 240 mm
Oprawa: Twarda
Recenzje
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Polska. Miasta i miasteczka
Mazury
Warmińsko-Mazurskie
Bosz
Pomorskie
Bosz
Wskaźniki jakości życia mieszkańców Poznania Tom 1
Wydawnictwo Naukowe UAM
Region wobec procesów globalizacji
Terytorializacja przedsiębiorstw międzynarodowych na przykładzie regionu łódzkiego
Terytorializacja przedsiębiorstw międzynarodowych na przykładzie regionu łódzkiego
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Byłam opiekunką w Niemczech
Rozpisani.pl
BILANS PŁATNICZY POLSKI. WYZWANIA I ZAGROŻENIA
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
Jak tworzyć w Polsce nowe miejsca pracy
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
WZROST GOSPODARCZY W POLSCE PERSPEKTYWA ŚREDNIOOKRESOWA
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
Problemy rozwoju regionalnego
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
Statystyczna analiza regionalnego zróżnicowania wydajności pracy, zatrudnienia i bezrobocia w Polsce
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne