Traktat polityczno-filozoficzny
Antyk Marek Derewiecki
Wysyłka:
1-3 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena
Nasza cena
16,17 PLN
Oszczędzasz 10%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 13,44 zł
W. Julian Korab-Karpowicz, Traktat polityczno-filozoficzny, wzorowany na Traktacie logiczno-filozoficznym Ludwiga Wittgensteina, jest dziełem z dziedziny filozofii polityki, którego cele to ustalenie zasad dobrego państwa i szczęśliwego społeczeństwa oraz wskazanie dalszego kierunku ewolucji ludzkości.
Książka wydana jest w dwóch wersjach: dwujęzycznej, Tractatus politico-philosophicus: Traktat polityczno-filozoficzny w której tekst w języku polskim na jednej stronie, odpowiada tekstowi angielskiemu po drugiej, oraz jednojęzycznej, zatytułowanej Traktat polityczno-filozoficzny tylko w języku polskim.
Traktat polityczno-filozoficzny jest dziełem z filozofii polityki przedstawiające zasady dobrego państwa i szczęśliwego społeczeństwa. Książka, będąca po części odpowiedzią na idee zawarte w Traktacie logiczno-filozoficznym Ludwiga Wittgensteina, próbuje udowodnić, że świat tworzony przez człowieka to przede wszystkim świat wartości. Autor twierdzi, że połączenie etyki z polityka jest nie tylko możliwe, lecz także konieczne dla budowania dobrego państwa i szczęśliwego społeczeństwa. Pokazuje, że główną wartością życia społecznego i podstawą polityki jest współdziałanie. Wprowadza do języka polskiego nowe terminy, takie jak sofokracja uszlachetniona demokracja, czy rodzimokulturowość zasada dominacji w społeczeństwie rodzimej kultury narodowej, przy tolerancji dla innych kultur. Pisze też o ostatecznych celach ludzkości jakimi są coraz większa wolność i doskonałość moralna.
Szczegóły
Autor: Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz
Wydawnictwo: Antyk Marek Derewiecki
Seria: Biblioteka Europejska
ISBN: 9788364408878
Języki: polski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 120
Format: 14.5x22.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.175 kg
Recenzje
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Odwołanie od nowych do starych wigów
Ośrodek Myśli Politycznej
Polskie wizje i oceny komunizmu po 1939 roku
Ośrodek Myśli Politycznej
Wolnośc czy równość
Fijorr Publishing
Tradycja Zanegowana
Centrum Kultury i Teologii