Juliusz Poniatowski Czerwony jakobin czy pragmatyk i realista?
Działalność społeczno-polityczna w latach 1915?1939
Księży Młyn
Wysyłka:
1 - 3 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena
Nasza cena
46,67 PLN
Oszczędzasz 23%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 46,67 zł
Książka Marcina Rafała Matusiaka zatytułowana przedstawia bardzo aktywną i różnorodną działalność Juliusza Poniatowskiego. Czytelnik poznaje głównego bohatera jako człowieka zaangażowanego w działalność polityczną, społeczną, prowadzoną głównie na rzecz mieszkańców wsi, jako organizatora wielu przedsięwzięć lokalnych o charakterze oświatowym oraz realizatora reformy rolnej.
Warto zwrócić uwagę na tę postać, która w dwudziestoleciu międzywojennym odegrała znaczącą rolą. Godne podziwu jest zaangażowanie Juliusza Poniatowskiego w prace mające na celu rozwój polskiej wsi, zmierzające do zmiany jej oblicza w niepodległej ojczyźnie.
By przedstawić kompletną charakterystykę tej ważnej dla ruchu ludowego postaci, autor książki oparł swoje badania na bogatych materiałach źródłowych. Dokonał kwerendy archiwów licznych urzędów, instytucji i organizacji, do których należał bądź z którymi miał związek Juliusz Poniatowski. Dotarł do relacji, wspomnień i pamiętników osób, które miały kontakt z głównym bohaterem tej publikacji. Przedmiotem jego zainteresowania stała się także ówczesna prasa, na łamach której szeroko komentowano życie społeczno-polityczne II Rzeczypospolitej.
Książka prezentująca tę postać to ważna publikacja przedstawiająca jednostkę silnie zaangażowaną w działalność na rzecz państwa, poszerzająca wiedzę historyczną na temat okresu II Rzeczypospolitej, ukazująca ówczesne stosunki społeczne i polityczne.
Szczegóły
Podtytuł: Działalność społeczno-polityczna w latach 1915?1939
Autor: Marcin Rafał Matusiak
Wydawnictwo: Księży Młyn
Seria: Zakręty historii
ISBN: 9788377292570
Języki: polski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 560
Format: 16.4x23.4
Oprawa: Miękka
Waga: 0.794 kg
Recenzje
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Wendyjska winnica
Cierpkie grona
Cierpkie grona
Książnica
1919
Pierwszy rok wolności
Pierwszy rok wolności
Czarne