Kraina Martwej Ziemi. Krew i stal. Tom 1

SQN - Sine Qua Non
Kraina Martwej Ziemi. Krew i stal. Tom 1
Wysyłka:
Niedostępna
Sugerowana cena
34,90 PLN
Nasza cena
28,02 PLN
Oszczędzasz 20%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 0,00 zł

Gdy krew bohaterów zrosi Martwą Ziemię, stal będzie musiała dosięgnąć zdrajców.

Sto pięćdziesiąt lat po powstaniu Martwej Ziemi z twierdzy granicznej wyrusza oddział żołnierzy, by wąskim przesmykiem przekroczyć zapomnianą krainę. W starym klasztorze u podnóża Smoczych Gór ukryte jest coś, co musi powrócić do królestwa, zanim Zasłona Martwej Ziemi pęknie i zaniknie.

Silny oddział pod dowództwem Dartora, starego, zaprawionego w bojach oficera, wkracza w suche stepy, by zmierzyć się z demonami przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Prawdziwy cel misji zna tylko przysłany w ostatniej chwili przewodnik. Lecz nawet on – tajemniczy Arthorn – nie przypuszcza, jaki los przygotowali dla nich bogowie i jak krucha jest równowaga znanego im świata.

Krew i stal to mocny debiut Jacka Łukawskiego, w którym klimat wczesnego średniowiecza znakomicie miesza się ze słowiańskim kolorytem.

Klasyczna fantasy – droga, misja, tajemnica, magia plus słowiańska demonologia. Myślę, że o Łukawskim jeszcze nie raz usłyszymy. - Jarosław Grzędowicz

Powieść Łukawskiego odwołuje się do szerokiej tradycji high fantasy, ale autor zgrabnie przepuścił ją przez filtry realizmu i zdrowego rozsądku. Niezła fantastyczna awantura w głównym nurcie przygodowego fantasy. - Michał Cetnarowski, „Nowa Fantastyka”

Jacek Łukawski serwuje pełną akcji wyprawę w nieznane, podczas której niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku. Trzyma w napięciu od pierwszej strony. - Tymoteusz Wronka, Katedra.nast.pl

Jacek Łukawski  (ur. 1980 w Kielcach) Z zawodu jest grafikiem komputerowym. Gdy nie miał jeszcze obowiązków, a miał czas, machał mieczem i strzelał z dział czarnoprochowych. Hartował ciało i ducha w organizacji strzeleckiej, brał udział w zawodach sprawnościowych i ćwiczył karate. Próbował też jeździć konno. Zwiedzał Polskę autostopem i na motocyklu. Zaczytywał się w książkach historycznych i fantasy. Jest laureatem wojewódzkiego konkursu Talenty 2000, autorem trylogii "Kraina Martwej Ziemi" oraz kryminałów "Odmęt" i "Podszept". Współtworzył również kwartalnik motocyklowy "Swoimi Drogami". Wraz z żoną mieszka w pobliżu chęcińskiego zamku.
 


Szczegóły

  • Rok wydania: 2016
  • Format: 13.5 x 21.0 cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  • Tytuł: Kraina Martwej Ziemi. Krew i stal. Tom 1
    Autor: Jacek Łukawski
    Wydawnictwo: SQN - Sine Qua Non
    Seria: Kraina Martwej Ziemi
    ISBN: 9788379245840
    Języki: polski
    Rok wydania: 2016
    Ilość stron: 384
    Format: 13.5 x 21.0 cm
    Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
    Waga: 0.4 kg

    Recenzje