Kultura danych Algorytmy wzmacniające uwagę
Katedra Wydawnictwo Naukowe
Wysyłka:
1 - 3 dni robocze + czas dostawy
Sugerowana cena
Nasza cena
29,64 PLN
Oszczędzasz 26%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 8,45 zł
Publikacja opisuje problem przeciążenia informacyjnego i wyłaniające się w Sieci strategie zarządzania danymi. Tworzą one nowy model percepcji, tzw. percepcję ambientową, ułatwiającą poruszanie się w usieciowionym środowisku informacyjnym. Szczegółowej analizie poddano m.in. wizualizację danych, personalizację treści, kuratorstwo sieciowe, dziennikarstwo danych, zjawisko big data czy język wizualny Isotype. Wątki te splatają się z refleksją na temat algorytmów komputerowych, które pozwalają nam radzić sobie z coraz większą ilością danych dostępnych w Sieci.
"Praca Karola Piekarskiego to ważne i oryginalne opracowanie, istotne zarówno dla dyskursu akademickiego w obszarze humanistyki i nauk społecznych, jak i stanu debaty publicznej wokół nowych technologii komunikacyjnych.
Autor przedstawia tu krytyczną genetykę/historiozofię oraz stan obecny spotykania się kultury i społeczeństwa z coraz większą ilością ogólnodostępnych informacji i transportujących je języków medialnych ? co samo w sobie jest już wyrazistym osiągnięciem analitycznym ? ale daje się również poznać jako diagnosta i ?terapeuta?, który podsuwa przemyślane i sprawnie wyartykułowane metody oswajania przeciążenia informacyjnego.
Skonstruowana i wyłożona w pracy logika percepcji ambientowej jawi się w rezultacie jako oryginalna propozycja badawcza, a jednocześnie bardzo przystępna propozycja radzenia sobie z informacyjnym nadmiarem. Dzięki temu książka jest nie tylko rozprawą teoretyczną, ale i świetnie wyreżyserowaną opowieścią o stanie współczesnej kultury zanurzającej się w digitalne obiegi".
dr hab. Piotr Celiński
Karol Piekarski - badacz kultury sieci, założyciel i dyrektor programowy Medialabu Katowice, kurator festiwalu sztuki, designu i technologii art+bits. Realizuje interdyscyplinarne projekty badawcze i wystawiennicze związane z analizą i wizualizacją danych na temat miasta, m.in. w ramach międzynarodowej platformy Shared Cities: Creative Momentum, diagnozującej przemiany kulturowe i społeczne w ośrodkach Europy Centralnej. W 2015 roku opublikował książkę Metody badania i odkrywania miasta oparte na danych.
Produkty powiązane
Metody badań online - red. Piotr Siuda
Metody badań online - red. Piotr Siuda
40,00 zł
Szczegóły
Autor: Karol Piekarski
Wydawnictwo: Katedra Wydawnictwo Naukowe
ISBN: 9788365155566
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 302
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.34 kg
Recenzje
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Wspólnota symboliczna
W stronę antropologii nacjonalizmu
W stronę antropologii nacjonalizmu
Katedra Wydawnictwo Naukowe
Media wersja beta
Film i telewizja w czasach gier komputerowych i internetu
Film i telewizja w czasach gier komputerowych i internetu
Katedra Wydawnictwo Naukowe
Społeczne konteksty edukacji medialnej
Katedra Wydawnictwo Naukowe
Jak być fajnym tatą i nie zwariować
Edipresse Polska
Jestem tatą!Co naprawdę muszą wiedzieć ojcowie
Media Rodzina
Subsumcje edukacji
Katedra Wydawnictwo Naukowe
Dyskursy władzy
Katedra Wydawnictwo Naukowe
Wirtualne państwo jako przestrzeń edukacji obywatelskiej
Studia z etnografii internetu
Studia z etnografii internetu
Katedra Wydawnictwo Naukowe
Koniec pokoleń podległości
Fundacja Kultura Liberalna