Boszniacki nacjonalizm
Strategie budowania narodu po 1995 roku
Scholar
Wysyłka:
Niedostępna
Sugerowana cena
Nasza cena
27,45 PLN
Oszczędzasz 13%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 0,00 zł
Książka poświęcona jest zagadnieniu budowania narodów w Europie Południowo-Wschodniej. Autor na przykładzie nacjonalizmu boszniackiego w Bośni i Hercegowinie pokazuje, że naród powstaje w trakcie nieustannej walki politycznej o treści symboliczne, które stanowią o jego istocie. Na podstawie reinterpretacji historycznego procesu wyłaniania się boszniackiego nacjonalizmu oraz systematycznej analizy współczesnej polityki pamięci odnoszącej się do wojny lat 1992?1995 Tomasz Rawski przedstawia specyfikę procesu budowania narodu ? jego złożoną, wielowątkową dynamikę, pełną wewnętrznych napięć, tarć i sprzeczności.
Praca jest bogatym w warstwie empirycznej, oryginalnym teoretycznie wkładem w dyskusję o procesach narodowotwórczych i polityce pamięci na terenie byłej Jugosławii. (...) To dzieło dojrzałe, spójne, wciągające i bardzo potrzebne na polskim rynku wydawniczym.
dr hab. Marcin Lubaś, prof. UJ
Książka Tomasza Rawskiego to nie tylko wąskie studium przypadku przeznaczone dla niewielkiego grona specjalistów; ze względu na teoretyczne zaplecze powinna zainteresować szersze grono czytelników ? wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat współczesnej teorii narodu i nacjonalizmu.
dr hab. Krzysztof Jaskułowski, prof. SWPS
Tomasz Rawski ? socjolog, bałkanista, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, stypendysta m.in. University College London, University of Uppsala i University of Sarajevo. Zajmuje się problematyką nacjonalizmu, polityki symbolicznej, polityki pamięci oraz budowania państw i narodów w Europie Wschodniej.
Szczegóły
Podtytuł: Strategie budowania narodu po 1995 roku
Autor: Tomasz Rawski
Wydawnictwo: Scholar
ISBN: 9788365390677
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 258
Format: 16.5x24.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.42 kg
Recenzje
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Nacjonalizm marksizm i nowoczesna Europa Środkowa
Biografia Kazimierza Kelles-Krauza (1872-1905)
Biografia Kazimierza Kelles-Krauza (1872-1905)
Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Nacjonalista legionowy
Capital
Demokracja nacjonalistyczna. O myśli politycznej Zygmunta Cybichowskiego
Ośrodek Myśli Politycznej
Austerlitz
Ossolineum
Sarajewskie Marlboro
Sedno
Herito nr 42-43 Niewidzialne miejsca
Międzynarodowe Centrum Kultury