Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach
W swojej poprzedniej pozycji "Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza" Jacek Międlar napisał: Z uwagi na ogrom kłamstw, którymi karmieni jesteśmy niemal każdego dnia, oraz z uwagi na antychrześcijańską szarżę i ogrom żydowskich zbrodni, nie jestem w stanie zamieścić wszystkiego w jednej książce. Bądźcie czujni i szykujcie się na dokładkę (za: tamże, s. 441).
Dotrzymał słowa. Mimo kłód, które pod nogi rzucają mu wrogowie Ojczyzny, prokuratura oraz bezpieka, napisał nową książkę, która jest bezkompromisową odpowiedzią na ataki, które Żydzi przepuszczają na naród polski. W książce ,,Polska w cieniu żydostwa" Jacek Międlar przywołuje relacje wielkich Polaków o Żydach. Dzięki niej dowiecie się co o nich pisali m.in. Witos, Mickiewicz, Krasiński, o. Kolbe, Dmowski i Staszic. Powołując się na ich słowa Międlar obala fałszywy mit Żyda-patrioty, który środowiska projudaistyczne od lat zaszczepiają w świadomości Polaków. Wstęp z najnowszej książki Jacka Międlara:
Jankiel grający ,,Mazurka Dąbrowskiego", czyli Żyd jako polski patriota. Dziś to jedyny obraz Żyda, jaki wolno Polakom przywoływać. Nie możemy mówić ani pisać o tym, jak na przestrzeni wieków faktycznie wyglądały relacje polsko-żydowskie. Mamy wierzyć w mit o żydowskiej przyjaźni do Polaków i w mit o żydowskim osiedleniu, które przyniosło Polsce same korzyści. Mamy wierzyć w mit o żydowskim wkładzie w budowanie podwalin polskiej państwowości i w mit o asymilacji Żydów z narodem polskim. Mamy wierzyć w mit o powszechnym żydowskim zaangażowaniu w ratowanie Rzeczypospolitej na wszystkich frontach i w starciu z każdym wrogiem. Czas włożyć te opowieści między bajki i przedstawić, jak w rzeczywistości wyglądały relacje polsko-żydowskie na przestrzeni wieków. Bez prawdy wszystko kuleje, a zakłamanie jest źródłem wszelkich kryzysów. Pragnienie prawdy jest ostoją naszej cywilizacji. Prawda jest fundamentem suwerenności umysłów, serc, rodzin i narodów.
Szczegóły
Autor: Jacek Międlar
Wydawnictwo: wPrawo.pl
ISBN: 9788395096228
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 568