Struna. Wyspa Nazino

Biblioteka Słów
Struna. Wyspa Nazino
Wysyłka:
Dzisiaj
Sugerowana cena
24,90 PLN
Nasza cena
18,71 PLN
Oszczędzasz 25%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 14,86 zł

Książka zawiera dwa opowiadania Stefana Türschmida, oba utwory związane są z epoką stalinowską.

Bohaterem Struny jest generał Armii Czerwonej Andriej Własow, który po trwającej ponad dwanaście miesięcy bohaterskiej walce z hitlerowskimi Niemcami dostaje się do niewoli. Jest rok 1942. Własow decyduje się na kolaborację. Marzy mu się odtworzenie narodowej Rosji na gruzach stalinowskiej tyranii i komunistycznego systemu. Wprawdzie – niestety – u boku armii Hitlera, ale to przecież jedyna realna siła, która jest w stanie tego dokonać.

Wyspa Nazino również opowiada o wydarzeniach autentycznych. Tym razem o wielkim polowaniu, jakie NKWD (wówczas GPU) urządziło na początku lat trzydziestych na tzw. społeczne pasożyty, które postanowiono wywieźć z miast na Syberię. Kryterium „pasożytnictwa” stanowił brak aktualnego dowodu osobistego. Patrole wyłapywały zarówno bandytów, jak i osoby przypadkowe. Trafili na tytułową wyspę na ogromnej rzece w pobliżu Omska. Władzę sprawowali tu podzieleni na bandy zdegenerowani przestępcy, którzy aby napełnić żołądki, posuwali się do drastycznych czynów...

„Książka jest świadectwem kolejnych okropności wydobytych z historycznych mroków epoki stalinizmu. A przecież, wydawałoby się, że tamte czasy i zbrodnie zostały już gruntownie zbadane i opisane, podobnie jak hitlerowskie, że na ich temat niczego nowego już się nie odkryje. Jak się okazuje, nic bardziej błędnego” – Piotr Kitrasiewicz, autor książek Jego ekscelencja na herbatce z Göringiem i Artyści w cieniu Stalina.

Szczegóły

  • Rok wydania: 2021
  • Format: 20.0x13.0 cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  • Tytuł: Struna. Wyspa Nazino
    Autor: Turschmid Stefan
    Wydawnictwo: Biblioteka Słów
    ISBN: 9788395886768
    Języki: polski
    Rok wydania: 2021
    Ilość stron: 142
    Format: 20.0x13.0 cm
    Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

    Recenzje