Zaleszczyki - riwiera przedwojennej Polski

Księży Młyn
Zaleszczyki - riwiera przedwojennej Polski
Wysyłka:
Pojutrze (poniedziałek 2024-11-04)
Sugerowana cena
79,91 PLN
Nasza cena
56,73 PLN
Oszczędzasz 30%
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 53,78 zł

Dajmy się ponieść wyobraźni… i zatrzymajmy się na dłużej w niezwykłym kurorcie II Rzeczypospolitej.

Znad polskiego morza – chluby odrodzonej ojczyzny – udajmy się ku jej dalekim, południowo-wschodnim krańcom, na Podole. Celem naszym są sławne Zaleszczyki, gdzie w niemal śródziemnomorskim klimacie krainy winogron i prawdziwego polskiego gronowego wina będziemy mogli oddać się plażowaniu, kąpielom w Dniestrze i beztroskiemu wakacyjnemu dolce far niente. Wsiądźmy do pociągu w Gdyni, skąd przez Warszawę, Lwów, Stanisławów i Kołomyję do celu podróży poprowadzi nas najdłuższe, liczące 1314 km, połączenie kolejowe międzywojennej Polski. Po przejechaniu skrawka terytorium Rumunii wjedziemy na graniczny most, z którego rozciąga się oszałamiający widok na dniestrowy jar oraz opasane zakolem rzeki miasto. Witają nas Zaleszczyki.

Oto sławne naddniestrzańskie uzdrowisko, miejsce spotkań elity intelektualnej, finansowej, politycznej i artystycznej kraju oraz odpoczynku letników przybywających z najdalszych jego zakątków. A wokół winnice, sady, ogrody i zatopione w bujnej zieleni wille, podmiejskie dworki i wiejskie chaty. Okolica zamieszkała przez lud o mowie, ubiorze, wierze i zwyczajach tak fascynujących, tak innych w porównaniu z pozostałymi regionami kraju. Podole, kraina pełna śladów wielowiekowej historii – ruin zamków i kresowych stanic, miejsc chwały, ale i porażek w zmaganiach oręża dawnej Rzeczypospolitej na chrześcijańskim przedmurzu Europy.

Ta książka to Twój pierwszy przewodnik w imaginacyjnej podróży w zaprzeszłość Zaleszczyk – perły polskich kurortów międzywojnia, jak mawiano „kawałka Włoch, który zabłądził do Polski“.

Szczegóły

  • Rok wydania: 2021
  • Format: 20.5x29.0cm
  • Oprawa: Twarda
  • Tytuł: Zaleszczyki - riwiera przedwojennej Polski
    Autor: Jan Skłodowski
    Wydawnictwo: Księży Młyn
    ISBN: 9788377296592
    Języki: polski
    Rok wydania: 2021
    Ilość stron: 212
    Format: 20.5x29.0cm
    Oprawa: Twarda

    Recenzje