Bunt miast
Prawo do miasta i miejska rewolucja
Fundacja Bęc Zmiana
Wysyłka:
Niedostępna
Sugerowana cena
Nasza cena
26,21 PLN
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 0,00 zł
Książka Bunt miast Davida Harveya przedstawia miasto jako leżące w centrum zainteresowania kapitału oraz ośrodek walki klasowej. Przygląda się rozmaitym miejscom na świecie, od Johannesburga po Bombaj i od Nowego Jorku po Sao Paulo. Nawiązując do Komuny Paryskiej, ruchu Occupy Wall Street czy londyńskich zamieszek, Harvey stawia pytanie o to, jak można przekształcać miasta w sposób bardziej sprawiedliwy społecznie.?
Prawo do miasta jest czymś o wiele szerszym niż prawo dostępu jednostki lub grupy do zasobów, które zawiera miasto: jest prawem do zmiany i wynajdywania miasta na nowo takim, jakim go pragniemy. Jest też, co więcej, prawem bardziej kolektywnym niż indywidualnym, ponieważ wynajdywanie miasta na nowo w sposób nieunikniony zależy od sprawowania kolektywnej władzy nad procesami urbanizacji. Wolność do tworzenia i przekształcania samych siebie i naszych miast jest, chcę to podkreślić, jednym z najcenniejszych i jednocześnie najbardziej lekceważonych pośród praw człowieka. /fragment wstępu/
David Harvey (ur. 1935) - profesor antropologii w City University of New York (CUNY), teoretyk społeczny oraz jeden z najwybitniejszych współczesnych geografów. W języku polskim wydana została dotychczas tylko jedna jego książka: Neoliberalizm. Historia katastrofy (2008, Książka i Prasa). Jego najnowsza publikacja Rebel Cities (Bunt miast) miała swoją premierę w kwietniu tego roku.
Szczegóły
Podtytuł: Prawo do miasta i miejska rewolucja
Autor: Harvey David
Wydawnictwo: Fundacja Bęc Zmiana
ISBN: 9788362418138
Tytuł oryginału: Rebel cities
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Kowalczyk Agnieszka, Marzec Wiktor
Języki: polski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 224
Format: 12.0x20.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.27 kg
Recenzje
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Zachowania polityczne Tom 1
Wydawnictwo Naukowe PWN
Rozwój
Sic!
Dziury w całym Wstęp do miejskich rewolucji
Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Mistyka kobiecości
Czarna Owca
Coś które nadchodzi
Architektura XXI wieku
Architektura XXI wieku
Fundacja Bęc Zmiana
Reakcja
Niewypowiedziana wojna przeciwko kobietom
Niewypowiedziana wojna przeciwko kobietom
Czarna Owca